Цивільний захист
У сучасних умовах проблемою державної та суспільної значущості стає забезпечення безпеки життєдіяльності населення, збереження головної цінності її громадян - їхнього здоров’я та життя. Традиційно у квітні в закладах освіти Холодногірського району проводиться День цивільного захисту, який відіграє надзвичайно важливу роль у повсякденному житті, особливо в сьогоднішній ситуації. Це час, коли ми навчаємося правильно реагувати на небезпеку, діяти у випадку кризових ситуацій, а також отримувати знання щодо захисту свого життя.
12 квітня 2024 року був проведений показовий День цивільного захисту в комунальному закладі «Харківський ліцей № 57 Харківської міської ради».
З метою запобігання та попередження надзвичайних ситуацій у закладі освіти створена система роботи з питань цивільного захисту, головним і першочерговим завданням якої є захист працівників закладу, вчителів та учнів від небезпечних наслідків екологічних, техногенних, природних і воєнних катастроф.
У цей день було проведено відкриті уроки для учнів 1-11 класів, а саме воркшоп «Тривожна валіза», калейдоскоп фактів «Стихійні лиха», дайджест «Правила поведінки у надзвичайних ситуаціях», веб-квест «Безпечна прогулянка в період війни», «Що таке евакуація? Алгоритм дій», тренінг «Небезпечні знахідки як реальність прифронтового міста», дискусія «Терористичні акти в сучасному світі», диспут «Види терористичних проявів та способи дій терористів. Захист від тероризму», вправа на зняття емоційної напруги для дітей молодшого шкільного віку «Казанок гарного настрою», майстер-клас «Як отримати чисту воду в домашніх умовах», інтерактивна бесіда «Знати, щоб передбачати, передбачати, щоб діяти»; об’єктове тренування з відпрацюванням дій на випадок пожежі «Дії за сигналом «Увага всім!».
На заході були присутні: представник відділу запобігання надзвичайних ситуацій по Холодногірському району, шкільний офіцер поліції, керівник гуртка СЮТ.
Представник Міжнародної організації «Handicap International Federation» провів бесіду за темою «Захист під час збройного конфлікту», викладач військового коледжу сержантського складу ХНПУ Повітряних сил - виступ-презентацію «Сучасні можливості ППО», інструктор Товариства Червоного Хреста - практичні заняття «Перша домедична допомога».
Цього дня окрім теоретичних знань, учні отримали важливі практичні навички щодо порятунку власного життя та допомоги оточуючим у надзвичайній ситуації.
Подібні заходи є своєрідним підведенням підсумків засвоєння учнями протягом навчального року матеріалу з питань цивільного захисту.
Керівний склад, формування, працівники закладу освіти та учні здобули практичний досвід виконання заходів Цивільного захисту, дій за сигналами оповіщення та інформування населення, проведення рятувальних робіт.
НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ ДОКУМЕНТИ З ПИТАНЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ
1. Кодекс цивільного захисту України.
13. Концепція безпеки закладів освіти Розпорядження КМУ України від 07.04.2023 № 301-Р