Повернутися до звичайного режиму

Національний мультипредметний тест 2025

/Files/images/2025-6-1024x741.png

У 2025 році для вступу на бакалаврський (магістерський – для медичних спеціальностей) рівень вищої освіти абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ). В умовах війни НМТ у комп’ютерній формі — це найоптимальніший варіант проведення вступних іспитів задля забезпечення рівних умов для всіх вступників незалежно від їхнього місця перебування.

НМТ міститиме чотири блоки завдань, три з яких — обов’язкові, а четвертий — на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети — українська мова, математика, історія України, а на вибір — українська література, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, фізика та географія. Предмет, тестування з якого вступник / вступниця бажає пройти на вибір, він / вона має вказати під час реєстрації для участі в НМТ.

Переклад завдань з математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії для виконання сертифікаційної роботи здійснюватиметься кримськотатарською, польською, румунською, угорською мовами.

Модель проведення передбачає, що учасник / учасниця всі чотири предметних тести проходитиме в один день у два етапи: перший етап (120 хвилин) — виконання завдань з української мови та математики, другий етап (120 хвилин) — виконання завдань з історії України та навчального предмета на вибір.

Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник / кожна учасниця отримає інформацію про кількість набраних ним / нею тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору використовуватимуться результати з кожного предмета, переведені в шкалу 100–200 балів. Таблиці переведення балів у шкалу 100–200 Міністерство освіти і науки України затвердить завчасно. Отже, одразу після тестування учасник / учасниця знатиме не тільки кількість набраних ним / нею тестових балів, а й зможе зорієнтуватися в тому, якими є його / її результати для вступу. Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів за кожний блок НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2025 році.

Як і минулого року, передбачено проведення основних і додаткових сесій. У додаткових сесіях зможуть узяти участь ті вступники / вступниці, які з поважних причин не пройшли тестування під час основних.

Тестування відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти — тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.

29 жовтня 2024 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №12053 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2025 року». Цьогоріч випускники закладів середньої освіти звільняються від державної підсумкової атестації (ДПА), а вступ до закладів вищої освіти відбуватиметься за особливою процедурою.

Законопроєкт передбачає зміни до законів «Про вищу освіту», «Про фахову передвищу освіту» та «Про повну загальну середню освіту», що регулюють порядок завершення навчання в школах та проведення вступної кампанії.

Серед основних змін:

  1. Учні, які у 2025 році завершують повну загальну середню освіту, не складатимуть державну підсумкову атестацію. Це рішення дає змогу сфокусуватися на підготовці до вступних випробувань.
  2. Вступні іспити до закладів вищої освіти проводитимуть у форматі національного мультипредметного тесту (НМТ) на комп'ютері. Як і торік, НМТ міститиме три обов'язкові предмети (українську мову, математику, історію України), а також один предмет на вибір (наприклад, українську літературу, іноземну мову, біологію, хімію, фізику, географію). Під час реєстрації учасники зазначатимуть предмет за вибором, який вони бажають складати.
  3. Розширення переліку тем з історії України.У 2025 році до тесту з історії України додано завдання, що охоплюють увесь шкільний курс історії. Відтепер потрібно знати матеріал, починаючи з перших розділів програми.

Щоб якісно підготуватися до НМТ, ознайомитися зі структурою тестів, відпрацювати розподіл часу та контроль емоцій під час іспитів, Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) пропонує такі безоплатні ресурси:



Нормативно-правова база
Результати НМТ випускників закладів середньої освіти Холодногірського району


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:

Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації

Департамент освіти Харківської міської ради

Управління освіти адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради

Український центр оцінювання якості освіти

Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти


Ресурси для підготовки до тестування:

  • Тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років»

https://testportal.gov.ua/testy-mynulyh-rokiv/

  • Відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років

https://www.youtube.com/playlist?list=PL7WOEg-e6WiFJU8xvefNzJlrFaHaZRyWu

  • Короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику на сайті Львівського PЦОЯО

http://lv.testportal.gov.ua:8080

  • Демонстраційні варіанти НМТ

https://testportal.gov.ua/demonstratsijni-varianty-nmt/

  • Офіційний звіт про проведення НМТ у 2023 році (том II)

http://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2023/08/ZVIT-NMT_2023-Tom_2.pdf

  • Матеріали Всеукраїнської школи онлайн

https://lms.e-school.net.ua

  • Демонстраційний варіант НМТ-2025 - Структура курсу

https://lms.e-school.net.ua/courses/course-v1:uceqe+nmt_demo_2025+2025-01/course/

  • Гейміфікована онлайн-платформа iLearn

https://ilearn.org.ua

https://www.youtube.com/@iLearnUA

  • Шкільні посібники/підручники

https://imzo.gov.ua/pidruchniki/elektronni-versiyi-pidruchnikiv/


ТЕЛЕФОНИ
Телефони "гарячої лінії" Українського центру оцінювання якості знань:

+38 068 142 05 95

+38 066 680 55 28

+38 068 146 02 21

+38 095 523 46 47

Телефони "гарячої лінії" Харківського регіонального центру оцінювання якості знань:

+38 099 115 38 18

+38 099 545 24 74

+38 063 682 82 10

Кiлькiсть переглядiв: 1812