Щороку 26 квітня Україна вшановує пам’ять про одну з найстрашніших техногенних катастроф в історії людства — аварію на Чорнобильській атомній електростанції.
Щороку 26 квітня Україна вшановує пам’ять про одну з найстрашніших техногенних катастроф в історії людства — аварію на Чорнобильській атомній електростанції. Цей день став символом безмежної мужності, героїзму та самопожертви тисяч людей, які, не шкодуючи власного життя, боролися з наслідками трагедії. У закладі освіти з метою вшанування пам’яті ліквідаторів аварії, формування екологічної свідомості, патріотичного та морального виховання учнів, було проведено тематичні заходи. У цей день були проведені класні години та уроки пам’яті для 1-11 класів «Чорнобиль — вічний біль України», «Подвиг, який врятував світ», під час яких учні ознайомилися з хронологією подій трагедії, її причинами та наслідками. Учителі розповіли про героїчні вчинки ліквідаторів, які першими прийняли на себе удар радіації. Було організовано перегляд документальних фільмів та презентацій «Чорнобиль. Хроніка мовчання» та «Битва за Чорнобиль», після чого обговорили побачене, поділилися своїми враженнями та думками. Особливу увагу звернули на екологічні наслідки катастрофи. Виставка учнівських малюнків та творчих робіт «Чорнобиль не має минулого часу» , дав можливість учням представили свої малюнки, плакати, вірші та твори-роздуми. Роботи відображали біль, смуток і надію, пов’язані з трагічними подіями 1986 року. Учні закладу освіти приєдналися до районної виставки-малюнків «Чорнобиль в серці України, а біль його по всій Землі», ініційованого департаментом безпеки та здорового способу життя. На заняттях з основ безпеки життєдіяльності педагоги акцентували увагу учнів на правилах поводження в надзвичайних ситуаціях, важливості збереження довкілля та відповідального ставлення до природи. Хвилиною мовчання учні та вчителі вшанували пам’ять загиблих внаслідок аварії Це була щира данина поваги тим, хто врятував світ ціною власного життя.
Проведення таких заходів є надзвичайно важливим, адже саме пам’ять і знання історії виховують у молодого покоління свідоме ставлення до минулого своєї країни, спонукають замислитися над цінністю життя, необхідністю берегти природу.