ПОРАДИ КЛАСНОМУ КЕРІВНИКОВІ

1.Батьки учнів часто вельми далекі від педагогіки, а тому вчитель (класний керівник) має налагоджувати стосунки з ними на основі систематичних спостережень та організацій педагогічного всеобучу для них.

2.Активізуючи роботу з батьками, згадайте, чи продумуєте ви роботу з ними, наскільки ваші зустрічі і бесіди корисні для них.

3.При підготовці батьківських зборів заздалегідь слід продумати порядок денний, зміст інформації і настанов, з якими виступити перед батьками.

4.Перш ніж розпочати батьківські збори чи бесіду, намагайтеся добрими жартами створити атмосферу взаємної довіри.

5.Не намагайтеся виправити себе, учителів, школу, критикуючи учнів та їхніх батьків. Пошук розумних заходів впливу і ваша доброзичливість допоможуть вам знайти спільну мову з батьками і позитивно вплинути на навчання та виховання їхніх дітей.

6.Зв’язок з батьками учнів має бути постійним, а не від випадку до випадку і не тільки тоді, коли в класі трапилася надзвичайна подія.

7.Перш ніж звернутися до впливу батьків, з’суйте, настільки і в чому вони авторитетні для учня,, що самі учні знають про своїх батьків і як ставляться до них.

8.Запрошуйте батьків до школи, повідомте їм причини виклику, це позбавить їх від зайвих хвилювань і дозволить підготуватися до бесіди з вами.

9.Частіше запрошуйте батьків для того, щоб похвалити учня, це дає хороший ефект. Нехай запрошення до школи не викликає в батьків думку „Що він вам знову скоїв”

10.Інколи бесіду з батьками доцільно вести в присутності учня.

11.З якою метою ви відвідуєте своїх вихованців та їхніх батьків удома? Чи знаєте ви умови життя і виховання кожного учня?

12.Не подавайте надто великого значення і не карайте батьків за незначні порушення учня. Виробіть єдині вимоги з урахуванням індивідуальних особливостей учнів свого класу.

13.На зборах батьків може йтися про роль особистого впливу батька в сім’ї, про створення нової традиції в школі, традиції виховання дітей на прикладі батьків.

14.Майте завжди при собі щоденник педагогічних спостережень. Донього корисно включити: адреси учнів, домашні і службові телефони їхніх батьків; дати дні народження, з якими важливо їх привітати. Занотуйте у щоденнику свої спостереження, успіхи і невдачі – це допоможе вам у виборі правильних дій виховання учнів.