/Files/images/2018_2019/images.png

/Files/images/2018_2019/20190205_150423.jpg

Міністерством юстиції України в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та за сприяння Національної поліції України розпочато інформаційну кампанію #СтопБулінг, орієнтовану на дітей та їх батьків.

Булінг – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності.

За даними дослідження UNICEF Україна за 2017 рік, 67% дітей стикалися з булінгом (були жертвою або свідком), а 40% постраждалих від цькування взагалі ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися за допомогою. 25% - говорили про це не з дорослими (з другом чи братом/сестрою). З тих, хто мовчать – 40% соромляться про це говорити, а 22% вважають, що це нормальне явище.

За даними доповіді ВООЗ в 2016 році, Україна займає 9 місце серед 42 досліджуваних країн по відсотку жертв булінгу серед 15-ти річних (9% дівчат та 11% хлопців).

Найбільш розповсюдженим є психологічний і фізичний булінг. Проте, як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій: телефонного зв'язку, Інтернету та соціальних мереж, з’являється новий вид цькування – кібер булінг. Це не просто пустощі або грубість, це особлива форма взаємин між дітьми, що за відсутності реагування може перерости в насильство.

Тому надзвичайно важливим є небайдужість батьків до своєї дитини і постійне відстежування ситуації – настрою і стану дитини. Крім того, не варто забувати про тісний контакт з класним керівником, налагодження комунікації з іншими батьками в класі.

Якщо батьки чи вчителі помітили, що:

- у дитини немає друзів;

- дитина боїться іти до школи;

- має низьку самооцінку;

- у дитини з’являються зіпсовані речі;

- дитина сама наносить собі ушкодження;

- сумна після спілкування у соціальних мережах та ін.

– необхідно терміново поговорити із дитиною, вислухати та допомогти вирішити проблемну ситуацію.

Вато відмітити, що на разі у Верховній Раді Україні перебуває законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу", у тому числі до Кодексу України про адміністративні правопорушення, де передбачено доповнення вказаного Кодексу новою статтею 173-4 такого змісту: «Булінг, тобто моральне, або фізичне насильство, агресія, у будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення - тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, або вчинені відносно неповнолітнього, або вчинені з особливою жорстокістю - тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вчинення малолітніми, або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, правопорушення, відповідальність за яке передбачено цією статтею, - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від двадцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Приховування випадків булінгу педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівником, керівником, або засновником закладу освіти - тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

В рамках кампанії #CтопБулінг розроблено інформаційні матеріали, з яких можна дізнатися, які види булінгу існують та як діяти в ситуації, якщо ви стали свідком булінгу. В них також міститься інформація для батьків, чиї діти стали жертвами цькування або ж самі вчиняють насилля щодо інших дітей.

Правове виховання молодого покоління – це невід’ємна складова правопросвітницької роботи органів юстиції. Для нас дуже важливо, щоб діти усвідомлювали своє право бути захищеними і знали, як діяти у разі посягання на їхню честь та свободу.

В рамках реалізації ініціативи Міністерства юстиції головним територіальним управлінням юстиції спільно з Департаментом освіти і науки облдержадміністрації з 10 вересня 2018 року заплановано проведення в загальноосвітніх навчальних закладах області тематичних уроків «Стоп булінг».

Метою проведення таких уроків є вироблення нульової толератності до проблеми булінгу, розвиток співчутливого ставлення до жертв насилля, навичок надання і отримання допомоги.

24.10.2019-Лідери учнівського самоврядування нашого навчального закладу брали активну участь у щорічному учнівському форумі "Велика рада старшокласників", який проходив на базі Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова

Учні нашої школи: Абрамов Владислав, Неджеря Таїсія, Бєлоус Ольга та Скрєбцов Євгеній працювали за локацією "Шкільні омбудсмени".

Урочисте відкриття шкіл розвитку - це сумісний проект ХНУМГ ім. О.М. Бекетова і Департаменту освіти Харківської міської ради, який проходив за наступними локаціями:

«Мер міста»

• Start Up School

• «Сучасний лідер»

• «Школа розвитку маркетингових комунікацій»

«Освітня платформа «Шкільний омбудсмен»

«Європейські урбаністичні студії»

«Юний інспектор з безпеки».

Захід відбувався за участі представника Уповноваженого Верховної Ради України у східних регіонах Сергія Георгійовича Красноперова та народного депутата Верховної Ради України Микиші Дмитра Сергійовича.

/Files/images/2019_2020/2410-velika_rada_starshoklasnikv/20191024_183309.jpg


Галерея "24.10.2019-"Велика рада старшокласників""

16.09.2019-20.09.2019-В рамках правового тижня, з метою попередження жорстокості серед молоді, профілактики злочинів та правопорушень в учнівському середовищі було проведено інформаційно-профілактичні заходи для учнів школи на тему «STOP БУЛІНГ»

Метою заходу було ознайомлення учнів з поняттям, формами та структурою булінгу; виховання почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвиток вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формування навичок відповідальної та безпечної поведінки.

Участь у профілактичному заході брали учні 1-х та 11 класів школи.
Під час заняття діти ознайомились із поняттям, формами, структурою булінгу, а також сформували навички відповідальної та безпечної поведінки з дітьми, які потерпають від насильства в школі.
Дітям продемонстрували ряд відеороликів щодо даного питання: «Булінг. Шкільна травля», «Обережно, булінг», «Викресли булінг» та було здійснено обговорення відеосюжетів.


Також учні брали участь у анкетуванні, яке проводилось з метою виховання почуття толерантності у дітей, бути небайдужим до чужого горя; запобігання дитячому насиллю та виховання культури спілкування серед учнівської молоді.

По завершенню інформаційно-профілактичного заходу учням було роздано пам’ятки за тематикою «Стоп булінг».

/Files/images/2019_2020/16-2009-bulng/IMG-81a0ce843b0f3446afef5128cfd6bf54-V.jpgГалерея "16.09.2019-20.09.2019-STOP BULLYING"

Інформація про організацію та проведення у

Харківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №57

Харківської міської ради Харківської області

Всеукраїнського тижня з протидії булінгу

№ з/п Дата проведення заходу Назва заходу Клас Кількість здобувачів освіти
1. 16.09.2019 Перегляд відеоролику «Нік Вуйчич про булінг у школі» 5-В, 10-Б, 9-А, 11-А класи 50
2. 17.09.2019 Бесіда «Віртуальний терор: тролінг і кібербулінг» 9 –А, 7-А, 5-А клас 90
3. 16.09.2019-20.09.2020 Консульт пункт «Скринька довіри» 1-11 500
4 16.09.2019-20.09.2020 Оформлення тематичної виставки в шкільній бібліотеці «Стоп булінг!» 1-11 500
5. 16.09.2019-20.09.2020 Конкурс малюнків «Живемо у злагоді» 1-4 210
6. 20.09.2020 Круглий стіл «Подолаємо конфлікти мирним шляхом» 10-11 70
7. 16.09.2019-18.09.2020 Проведення уроків: «Змінюй в собі негативне ставлення до інших»; «Допоможи собі, рятуючи інших»; «Про стосунки в учнівському середовищі». 1-4 5-9 10-11 550

Інформація про організацію та проведення у

Харківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №57

Харківської міської ради Харківської області

уроків «Стоп булінг» під час Всеукраїнського тижня з протидії булінгу

№ з/п Дата проведення заходу Клас Кількість здобувачів освіти
1. 16.09.2019 1-4 класи 230
2. 17.09.2019 5-9 класи 127
3. 18.09.2020 10-11 класи 75

15.03.2019-У нашому навчальному закладі проходило засідання педагогічної ради школи за темою «Стоп булінг. Безпечне освітнє середовище як один із чинників соціалізації школярів та збереження їхнього психічного здоров'я, здатності забезпечувати життєвий успіх протягом життя»

На педраді були розглянуті такі питання:

1. «Організація виховної роботи в освітньому закладі щодо безпеки та благополуччя дитини»;

2. «Роль сім’ї у вихованні психічного здоров’я школярів»;

3. «Толерантність як категорія етики»;

4. «Формування ситуацій успіху під час освітнього процесу»;

5. «Шкільна медіація як засіб формування безпечного освітнього середовища»;

6. «Профілактика булінгу в освітніх закладах».

За результатами педради прийняли проект-рішення, за яким постановили:

1. проводити систематичні моніторингові дослідження стану розглянутих питань;

2. надавати конкретні рекомендації учням, педагогічним працівникам, батькам щодо організації безпечного середовища в навчальному закладі;

3. обґрунтувати умови організації безпечного освітнього середовища та вимоги (критерії) до його ефективної організації для кожного учасника освітнього процесу;

4. постійно здійснювати профілактику булінгу;

5. виявляти чинники, які перешкоджають безпеці учасників освітнього процесу;

6. виявляти небезпечні ситуації під час освітнього процесу у закладі та належно реагувати на них, запроваджуючи чіткі процедури втручання;

7. проводити, згідно з планом, цикли виховних заходів, позакласних занять тощо із питань безпеки учнів в освітньому середовищі;

8. створювати ситуації успіху для учнів в освітньому середовищі;

9. відпрацювати систему узгоджених поглядів і уявлень учнів, педагогів, батьків на освітнє середовище школи.

/Files/images/2018_2019/1503pedrada/IMG-67bc5ebb804109827bae258ca3bd42b2-V.jpg

/Files/images/2018_2019/1503pedrada/IMG-fdce3215bd415c1b6dd5107091b18937-V.jpg

/Files/images/2018_2019/1503pedrada/IMG-8a19b459acc8dd8d17f40301944b94da-V.jpg

/Files/images/2018_2019/1503pedrada/IMG-4b1d569f7ef5681aeb9bed2c2de48d5c-V.jpg

/Files/images/2018_2019/1503pedrada/IMG-8403ada24961380f4192030cf6001553-V.jpg

22.02.2019-У нашому навчальному закладі було проведено загальношкільні батьківські збори за темою "Стоп булінг. Причини, наслідки, шляхи подолання"

Батькам учнів детально розповіли про причини, зміст, наслідки такого явища, як булінг, запропонували поради щодо того, як вберегти дитину від знущань, ознайомили з виховними методами та прийомами, які слід застосовувати, щоб уникнути проявів агресивної поведінки у дитини відповідно до її вікових та психологічних особливостей.

Окрім цього батькам повідомили про існування смертельних флешмобів та квестів, які останнім часом стали популярними серед підлітків і надали поради щодо запобігання потрапляння дітей в суїцидальні групи.

/Files/images/2018_2019/2202zagaln_batk/20190222_174355.jpg

/Files/images/2018_2019/2202zagaln_batk/20190222_174743.jpg

/Files/images/2018_2019/2202zagaln_batk/20190222_174632.jpg

/Files/images/2018_2019/2202zagaln_batk/20190222_174533.jpg

30.01.2019-Голова батьківського комітету нашого навчального закладу брала активну участь у засіданні круглого столу, яке проходило за темою: «Стоп буллінг: батьки проти насильства»

Засідання проходило у рамках проекту «Школа для батьків» - «Планета 7 Я» на базі ХЗОШ №150.

У заході брали участь голова Міської батьківської ради Лариса Манерко, депутат Харківської міської ради Ольга Чичина, представники Департаменту освіти і Юридичного департаменту міськради, Головного територіального управління юстиції, психологи, викладачі та батьки учнів.

Мета круглого столу - привернути увагу батьків до питань протидії буллінгу і попередження насильства в сім'ї.

Буллінг - це цькування, агресивне переслідування однієї дитини іншою. Це явище з дуже довгою історією, але сьогодні його масштаби зростають і стають все більш помітними. Це не нова для України проблема, за одним цим словом стоять тисячі психологічних проблем у дітей.

В ході круглого столу обговорили питання комфорту і безпеки наших дітей у школах, а також щастя дитини і її психологічне здоров'я. Але все ж ключова роль у вихованні дитини лежить на батьках, і школа - це той інструмент, який допоможе посилити і розвинути інститут сім'ї в цілому.

Представник Головного територіального управління юстиції в Харківській області Дар'я Трофименко зазначила, що головна причина прояви агресії - бажання дитини бути почутою, оскільки часто батьки не вміють слухати своїх дітей. «Одного разу не почувши свою дитину, ви втратите її довіру, і дитина навряд чи прийде до вас вдруге.

Неважливо, що вони нам кажуть, давайте вчитися їх чути і любити їх більше, і тоді буллінгу стане менше. Адже неважливо, скільки дитині років - у неї вирує його життя з такими ж важливими проблемами, як у нас. І ще одне важливе завдання - навчити наших дітей бути толерантними до слабкостей і особливостей інших людей».

Для батьків була приведена статистика, надана Харківським інститутом безперервної освіти, згідно з якою цькування дітей однолітками - найактуальніша на сьогоднішній день проблема серед учнів. Так, за минулий навчальний рік з питань буллінгу до психологів звернулося 572 дитини, тоді як з питань дитячої злочинності - 224 дитини, з проблеми насильства в сім'ї - близько 300.

Учасники зустрічі обговорили питання безпеки в навчальних закладах у зв'язку з проблемою буллінгу.

Представники Юридичного департаменту роз'яснили батькам вимоги чинного законодавства з метою протидії цій проблемі. Зокрема, за буллінг встановлена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу або виправних робіт.

На завершення круглого столу бажаючі могли отримати консультації у психологів з приводу того, як правильно формувати відносини в родині, та як долати дитячу агресію.

/Files/images/2018_2019/3001batkrada/FB_IMG_1549121227733.jpg

/Files/images/2018_2019/3001batkrada/FB_IMG_1549121232616.jpg

/Files/images/2018_2019/3001batkrada/FB_IMG_1549121246308.jpg

/Files/images/2018_2019/3001batkrada/FB_IMG_1549121269193.jpg

/Files/images/2018_2019/3001batkrada/FB_IMG_1549121319109.jpg

27.09.2018-Для учнів 10-А та 11-А нашої школи було проведено тематичні уроки "Стоп булінг"

У рамках національної інформаційної програми "Стоп булінг" загальнонаціонального правоосвітницького проекту "Я маю право!", у відповідності до листа Головного територіального управління юстиції у Харківській області для учнів 10-А та 11-А нашої школи було проведено тематичні уроки. В ході заходу учні формували нетерпимість до проявів агресії; вчилися розпізнавати булінг і дружні піддражнювання; розробляли стратегії подолання булінгу; демонстрували емпатію до жертв насилля, уміння припиняти булінг та звертатися по допомогу; дізналися про джерела допомоги жертвам булінгу.

/Files/images/2018_2019/2709-bulng/IMG-047e8ec34111305cdc46b7fcdd0e311a-V.jpg

/Files/images/2018_2019/2709-bulng/IMG-1468f5c708116329524d4a4c29e7c571-V.jpg

/Files/images/2018_2019/2709-bulng/IMG-541a70175705c1023b32764d5df7144f-V.jpg

/Files/images/2018_2019/2709-bulng/IMG-6da32010ac5b53035d35dedbb3e80679-V.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 250