• Шкільна бібліотека
  • Про проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека-за здоровий спосіб життя»

"Усі здорові люди люблять життя..."

(Г.Гейне)

Зміцнення здоров’я дітей є однією з актуальних проблем нашого суспільства.Швидкі темпи зростання захворюваності та інвалідності дітей шкільного віку,недотримання гігієнічних нормативів щодо навколишнього середовища,в якому перебувають діти,незбалансованість харчування,дефіцит мікроелементів і вітамінів та інші чинники,потребують посилення роботи в навчальних закладах з формування в учнів навичок здорового способу життя.Сьогодні як ніколи потрібні нові підходи й шляхи до усвідомлення учнівською молоддю необхідності зміцнення здоров’я,розвитку культури здоров’я.

Тому,у відповідності з листом Інституту модернізації змісту освіти від 18.07.2017 №211/10-1500,з 1-го по 31 жовтня поточного року,в Україні оголошено проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом "Шкільна бібліотека-за здоровий спосіб життя",який має сприяти реалізації основних пріоритетів Нової української школи,зокрема,формування в учнів уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами,усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини,здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя.

/Files/images/2017_2018/3110_bbloteka/Здоровий спосіб життя.jpeg

План заходів у рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека-за здоровий спосіб життя» в бібліотеці ЗОШ I-IIIст. №57 м.Харкова (2017-2018 н.р.)

№ заходу Вид заходу Назва заходу Дата Хто проводить
1 Відкриття місячника. Конкурс плакатів «Ми за здоровий спосіб життя» 03.10 Бібліотекарі, учні 7 кл., класні керівники
2 Бібліотренінг «Я обираю здоровий спосіб життя» 05.10 Бібліотекарі, учні 9 кл., класний керівник
3 Усний альманах «Мої звички та їх вплив на здоров’я» 06.10 Бібліотекарі, учні 6 кл., класні керівники
4 Інформаційний брифінг «У гармонії з собою і світом» 09.10 Бібліотекарі, учні 10 кл., класний керівник
5 Прес-діалог «До здоров’я через книгу» 11.10 Бібліотекарі, учні 5 кл., класні керівники
6 Тематична зустріч «Здоров’я моє – здоров’я нації» 13.10 Бібліотекарі, медсестра школи, учні 11 кл., класний керівник
7 Віртуальна подорож «У країну Нехворійку» 17.10 Бібліотекарі, учні 2-3 кл., медсестра школи,класний керівник
8 Бібліотечний квест «Рухова активність-здоровий спосіб життя» 18.10 Бібліотекарі, учні 6 кл., класні керівники
9 Тематична книжкова поличка «Обирай життя» 20.10 Бібліотекарі
10 Диспут «Алкоголь і підліток» 30.10 Бібліотекарі, учні 7-8 кл., медсестра школи,класні керівники
11 Тематична виставка. Підбиття підсумків місячника «Шкідливі звички: міраж і дійсність» 31.10 Бібліотекарі

На честь відкриття місячника було проведено конкурс плакатів «Ми за здоровий спосіб життя» серед учнів 7-х класів.

/Files/images/2017_2018/3110_bbloteka/Ми за здоровий спосіб життя.jpg

Спільними зусиллями бібліотекарів та медичної сестри школи,разом з учнями 2-3-х класів було проведено віртуальну подорож «У країну Нехворійку»,яка викликала у дітей неабиякий інтерес та збагатила знаннями щодо елементарних правил гігієни.В незвично-цікавій формі представила найрозповсюдженіші хвороби,що існують на сьогоднішній день.

/Files/images/2017_2018/3110_bbloteka/Медсестра с детьми.JPG

Серед багатьох інших заходів у бібліотеці було оформлено постійно діючу книжкову поличку «Обирай життя».

/Files/images/2017_2018/3110_bbloteka/Книжкова поличка-Обирай життя.jpg

Підсумком місячника стала тематична виставка «Шкідливі звички:міраж і дійсність».

/Files/images/2017_2018/3110_bbloteka/Шкідливі звички.jpg

/Files/images/2017_2018/3110_bbloteka/Поради дітям і підліткам.jpg