• Шкільна бібліотека
  • Про проведення V Всеукраїнського місячника шкільних бібілотек під гаслом «Бібліотека Нової української школи-простір для освітніх можливостей кожного учня»

/Files/images/2019_2020/msyachnik_bbloteka/1.jpg

З 01 по 31 жовтня 2019 року буде проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Бібліотека Нової української школи-простір для освітніх можливостей кожного учня».

/Files/images/2019_2020/msyachnik_bbloteka/2.jpg

Шкільні бібліотеки як обов’язковий структурний підрозділ Нової Української Школи є важливим складником сучасного освітнього середовища. В умовах швидких трансформаційних змін першочерговим завданням для шкільної бібліотеки є перетворення її з центру бібліотечних ресурсів і доступу до інформації у центр дослідження,відкриття,творчості та інноваційної педагогіки.

План проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

№ заходу Назва заходу Дата проведення Відповідальні
1 Урочисте відкриття місячника 01.10 Бібліотекар, класні керівники, адміністрація школи
2 Круглий стіл на тему «Шкільна бібліотека – територія виховання та соціалізації учнів» 03.10 Бібліотекар, класні керівники та учні 10-11 класів
3 Бесіда: «Діти, книга, бібліотека» 07.10 Бібліотекар, класні керівники та учні 5 класів
4 Конкурс малюнків «Ми читаємо та малюємо» 09.10 Бібліотекар, класні керівники та учні 3-4 класів
5 Подорож «Казковий світ бібліотеки» (екскурсія в кращі бібліотеки району) 10.10 Бібліотекар, класні керівники та учні 3 класів
6 Книжкова виставка до Дня українського козацтва та Захисника України «Козацькому роду нема переводу» 11.10 Бібліотекар, класні керівники та учні 7-9 класів
7 Буккросінг «Вільна книжка – у вільне читання» 15.10 Бібліотекар, класні керівники та учні 6-7 класів
8 Флешмоб «Моя улюблена книга» 16.10 Бібліотекар, класні керівники та учні 2 класу
9 Благодійна акція «Подаруй бібліотеці книгу» 17.10 Бібліотекар, класні керівники та учні 1-11 класів
10 Конкурс малюнків «Бібліотека очима дітей» 18.10 Бібліотекар, класні керівники та учні 4 класів
11 Дублер-шоу «Бібліотекар на час» 21.10 Бібліотекар, класні керівники та учні 9 класу
12 Відзначення кращих читачів бібліотеки, які долучилися до організації та проведення місячника. Закриття місячника 25.10 Бібліотекар, класні керівники та учні 1-11 класів

ЗАХОДИ ПРОТЯГОМ МІСЯЧНИКА

На початку місячника було проведено круглий стіл для учнів 11-х класів на тему «Шкільна бібліотека-територія виховання та соціалізації учнів». Він мав на меті акцентувати увагу на особливій ролі шкільної бібліотеки в сучасних умовах навчання. Діти заздалегідь підготували цікаві питання,які під час дискусії було розв’язано спільно із завідуючою бібліотекою,Алевтиною Федорівною,та класними керівниками.

/Files/images/2019_2020/msyachnik_bbloteka/1,,,.jpg

Активну участь у місячнику проявили учні 3-4-х класів. Вони взяли участь у конкурсі малюнків «Ми читаємо та малюємо». Кожен учень мав можливість по-своєму відтворити на папері шкільну «Царину книжок».

/Files/images/2019_2020/msyachnik_bbloteka/2,,,,,,,,.jpg

На честь шанування Дня українського козацтва та Захисника України в шкільній бібліотеці мала місце книжкова виставка під гаслом «Козацькому роду нема переводу». Всі бажаючі могли ознайомитись із творами сучасних авторів до цієї теми та історією свята.

/Files/images/2019_2020/msyachnik_bbloteka/3.jpg

Неабиякий інтерес викликав іноваційний вид роботи-буккросинг. Учням 6-х класів запропоновано тему «Прочитав книжку-залиш іншому». Таким чином, за короткий термін часу можна було ознайомитися із цікавими новинками не тільки української,але й світової дитячої літератури.

/Files/images/2019_2020/msyachnik_bbloteka/5.jpg

Учні 2-х класів теж не залишили місячник поза своєї уваги. Вони прийняли активну участь у флешмобі «Моя улюблена книга». Діти цієї вікової категорії читають доволі багато віршів,казок,фантастичних оповідань,тому із задоволенням презентували іншим учням інколи кілька своїх улюбленців.

/Files/images/2019_2020/msyachnik_bbloteka/6.jpg