Соціальний педагог

комунального закладу «Харківський ліцей №57 Харківської міської ради»

/Files/images/2022_2023/IMG_8509.jpeg

Закіпна Анастасія Юріївна

Стаж роботи: 7 років

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст

Навчальний заклад, який закінчила – ХГАК (Харківська державна академія культури, рік закінчення 2015)

Професійне кредо: «Дитинство – це ранок життя людини, а ранок має бути щасливим»

Життєве кредо: «Не кажи світові про те, що ти хочеш зробити – покажи, як ти робиш»

Контактні дані: Telegram, viber – 0991521472

Мета діяльності соціального педагога — створення сприятливих умов для особистісного розвитку людини (фізичного, соціального, духовно-морального, інтелектуального), надання комплексної соціально-психолого-педагогічної допомоги у саморозвитку та самореалізації в процесі соціалізації, а також захист людини у її життєвому просторі.

Основні напрями роботи соціального педагога у 2023 — 2024 н.р.:

1. Виявлення сімей та окремих дітей та підлітків, які потребують соціального захисту.

2. Захист прав здобувачів освіти від будь-яких видів і форм насильства

3. Встановлення та розв’язання труднощів та конфліктів, що виникають у навчальній та позанавчальній сфері, в сім'ї та ін.

4. Співпраця з громадськими та державними організаціями.

5. Надання допомоги батькам і опікунам в сімейному вихованні

6. Соціально-педагогічний супровід діяльності педагогічного колективу.

7. Оптимізація роботи з дітьми “групи ризику”.

8. Активізація просвітницької роботи з батьками.

9. Робота з постраждалими внутрішньо переміщеними учнями, їхніми батьками та членами родини в адаптації до нових умов проживання і навчання, дітьми і сім’ями учасників бойових дій

Завдання соціального педагога:

· забезпечення, збереження і зміцнення фізичного, психологічного, соціального, морального здоров'я особистості;

· формування моральної свідомості, моральних якостей, соціально значущих орієнтацій і установок у життєвому самовизначенні і моральної поведінки;

· створення сприятливих умов у мікросоціумі для розвитку здібностей та реалізації можливостей людини, його позитивного потенціалу в соціально корисних сферах життєдіяльності, попередження тупикових ситуацій в особистісному розвитку;

· надання комплексної соціально-педагогічної допомоги і підтримки;

· створення комфортного, гуманізованого виховного простору в мікросоціумі.

Очікуваний результат:

- виховання загальнолюдських цінностей у школярів , як одного із головних аспектів розвитку особистості.

- збереження здоров'я учнів.

- створення в школі мікроклімату, сприятливого для навчання, спілкування та розвитку всіх учасників освітнього процесу

У яких випадках звертатися до соціального педагога?

якщо у твоїй родині є проблеми, які тебе постійно турбують, заважають нормально вчитися та відчувати себе щасливим;

якщо хтось примушує тебе до вчинків, що суперечать нормам моралі, пригнічують твою гідність, а ти не знаєш як себе поводити у такій ситуації;

якщо ти відчуваєш, що тобі потрібна допомога лікаря або юриста, проте не наважуєшся звертатися до батьків;

і просто коли тобі здається, що всі інші відвернулися від тебе і ніхто тебе вже не зрозуміє...

Графік роботи соціального педагога ХЛ №57

Дні тижняГодини роботиОбідня перерва з 12:00-12:30
ПОНЕДІЛОК09:0015:30
ВІВТОРОК09:0015:30
СЕРЕДА09:0015:30
ЧЕТВЕР09:0015:30
П'ЯТНИЦЯ09:0015:30

Графік консультацій соціального педагога ХЛ №57

Час проведенняВид роботи
ПОНЕДІЛОК 13:00-15:30Індивідуальні та групові консультації з особистих питань учнів, батьків, педпрацівників (попередній запис)
П'ЯТНИЦЯ 13:00-15:30Індивідуальні та групові консультації з особистих питань учнів, батьків, педпрацівників (попередній запис)

Корисні ресурси та телефони

Безоплатна правова допомога

Урядова гаряча лінії з попередження домашнього насильства:

тел. 1547

Національна дитяча «гаряча» лінія:

тел. 0 800 500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного).

Національна безкоштовна лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів:

тел. 0 800 505 501 або 527

Шкільний булінг: захистити права дитини

Поради, рекомендації (батькам, учням, учителю)

Соціально-психологічний супровід учнів

Питання з якими часто звертаються за допомогою до соціального педагога та шляхи їх вирішення

Постери, банери, щодо актуальних тематик

Нормативна база з питань соціального захисту дітей

Соціальний захист сімей з дітьми

/Files/images/12023/изображение_viber_2024-02-15_15-44-37-196.jpg

В 57 ліцеї соціальним педагогом було проведено розмову з першокласниками на тему «Без сім’ї немає щастя на землі»

Спілкування з учнями з метою визначення багатозначності поняття «сім'я»; про любов до своєї родини, повагу до рідних, близьких.