День психічного здоров'я

Щорічно 10 жовтня відзначають Всесвітній день психічного здоров’я. Ця дата входить до переліку міжнародних днів, що запроваджені в ООН.

Всесвітній день психічного здоров’я відзначається з 1992 року, з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я.

Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що в наші дні на планеті існують більше 450 мільйонів людей, які страждають психічними захворюваннями. А в західних країнах кожна сьома людина є або параноїком / шизофреніком, або схильна до депресій і алкоголізму.

Метою Всесвітнього дня психічного здоров’я є скорочення поширеності депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії, розумової відсталості, кількості вживання психотропних речовин і самогубств, питання і проблеми допомоги людям, що страждають на психічні розлади, поширення інформації про ефективні методи для профілактики, медичного лікування і запобігання щодо психічних відхилень, соціальної адаптації. Перша загальна тема - «Поліпшення якості послуг з охорони психічного здоров’я в усьому світі», з’явилася в 1994 році.

Зростанню захворюваності сприяють інформаційні перевантаження, політичні й економічні катаклізми в країні, а провісниками захворювань є стреси.

Сучасне життя само по собі сприяє стресам: зміни в житті політичному, економічному, негаразди на роботі, та й просто поїздка в громадському транспорті призводять до того, що людина зі своїми стресами починає миритися, а так і до депресії недалеко.

Стреси стали складовою частиною життя сучасної людини. Люди борються з ними, не замислюючись про те, що потрібно не боротися, а не допускати їх.

Рекомендації для збереження психічного здоров’я:

• Якщо ви хочете уникнути хвилювання – живіть сьогоднішнім днем.

• Якщо біда крадеться за вами і зажене вас в кут, використайте магічну формулу – запитайте себе, що може статися найгіршого, якщо я не можу розв’язати цю проблему, – в думці підготуйте себе до прийняття найгіршого, спробуйте спокійно продумати заходи для поліпшення ситуації, з якою ви в думці примирилися як з неминучою.

• Пам’ятайте про невідновлення нашого здоров’я, яке ми втрачаємо через хвилювання.

• Заповніть свій розум думками про спокій, мужність, здоров’я, надію, адже наше життя – це те, що ми думаємо про нього.

• Ніколи не намагайтеся звести рахунки з вашим ворогом, тому цим ви принесете собі набагато більше зла, ніж ворогу.

• Замість того, щоб переживати через невдачі, будьте до неї готові.

• Ведіть рахунок своїм вдачам, а не своїм неприємностям.

• Не наслідуйте інших. Знайдіть себе і собою залишайтеся.

• Коли доля дає вам лимон, спробуйте зробити з нього лимонад.

• Забувайте про свої власні неприємності, намагаючись дати хоч трохи щастя іншим. Даючи добро іншим – ви в першу чергу допомагаєте собі.

Щоб уникнути депресії уживайте в їжу, такі продукти, як:

1. Шоколад, що є лідером серед всіх продуктів-антидепресантів. Адже в зернах какао міститься речовина фенілетіламін, що сприяє активному продукуванню організмом людини гормонів щастя.

2. Банани. У цьому фрукті міститься багато алкалоїду харману, що викликає ейфорію.

3. Твердий сир. Експерти стверджують, що найбільше на роль сиру, який піднімає настрій претендує “рокфор”.

4. Вівсянка, що містить тіамін або вітамін оптимізму, а також магній.

5. Суші з лососем – ця страва містить велику кількість жирних кислот, які вважаються лютими ворогами стресу.

6. Перець Чилі, на думку експертів, дарує відчуття щастя, тому що його основна складова – капсацін – придушує болючі відчуття й піднімає тонус.

7. Насіння соняшника. Вони багаті на клітковину й фолієву кислоту, тому підтримують у нормі нервову систему.


У збереженні та зміцненні психічного здоров’я важливе значення має дотримання принципів здорового способу життя. До дня психічного здоров’я педагоги ХЗОШ №57 провели челенж: «Побажання для учнів».

Детальніше

Бережіть себе і будьте здорові!

Кiлькiсть переглядiв: 115