Перехід в іншу школу: інструкція для новачка

/Files/images/2020_2021/20210119_222921.jpg

Перехід в іншу школу – це цілий комплекс змін: зміна вчителів, однокласників, предметів, правил, обстановки. Навіть зміна будівлі школи з її новими коридорами і поворотами – ціле випробування для «новенького».

Такі зміни закономірно викликають тривогу і страх. Далеко не кожен школяр з оптимізмом сприйме зміну звичній шкільного життя, але ти можеш скористатися нашими рекомендаціми, щоб зменшити ризик виникнення труднощів у пристосуванні до нових умов.

/Files/images/2020_2021/20210119_222902.jpg

Як вести себе в новому класі: рекомендації школярам

● Бути привітним, акуратним і стежити за поставою;

● вибрати позицію не дуже активного, але спостережливого учасника класу. Спостереження допоможуть швидко реагувати на несподівані ситуації;

● не чекати, що тебе відразу «візьмуть у компанію». Адже класу теж потрібен час, щоб звикнути до тебе;

● не підлабузнюватися і не купувати увагу подарунками;

● не розповідати про те, як було добре в попередній школі;

● не хвалився і не брехати про себе;

● не ябедничати;

● відповідати на причіпки спокійно, з посмішкою, не підвищуючи голос. Це допоможе уникнути конфліктів;

● не зраджувати собі, не погоджуватися на те, що вважаєш неправильним;

● задавати питання і питати поради у тих, кому довіряєш;

● не привертати до себе зайву увагу;

● якщо стає складно і самотньо - представляти за собою батьків і друзів;

● залишайся самим собою!

З повагою, практичний психолог ХЗОШ №57