• Правова сторінка
  • Інформація про стан роботи щодо профілактики бездоглядності та правопорушень в учнівському середовищі

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТАН РОБОТИ ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ БЕЗДОГЛЯДНОСТІ ТА ПРАВОПОРУШЕНЬ В УЧНІВСЬКОМУ СЕРЕДОВИЩІ

Вибір способу поведінки у молодої людини існував завжди, але сьогодні в умовах поширення бездоглядності та безпритульності, пов’язаних із соціальним сирітством, кризою сімейних взаємин, збільшенням числа неблагополучних сімей, послабленням виховної функції сім’ї, вільної пропаганди алкоголю, тютюну, поширення ВІЛ/СНІД та наркоманії, діти складніше піддаються реабілітаційним заходам, часто не прагнуть змінити вироблений стиль життя, а іноді цей вибір зробити непросто і часто він робиться не на користь дитини.
Однак педколективом нашої школи здійснюється комплекс організаційно-практичних заходів, спрямованих на стабілізацію ситуації, попередження і профілактику правопорушень та негативних явищ у дитячому середовищі.
Виховну роботу в школі спрямовано на забезпечення належного виховання підростаючого покоління та дотримання нормативно-правової основи а саме: Конституції України, Законів України „Про освіту", „Про загальну середню освіту", „Про позашкільну освіту", „Про охорону дитинства", „Про попередження насильства в сім'ї", „Про захист суспільної моралі", „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв", Указу Президента України „Про затвердження Комплексних заходів щодо профілактики бездоглядності та правопорушень серед дітей, їх соціальної реабілітації в суспільстві", розпорядження і постанови Кабінету Міністрів України, зокрема, „Про схвалення концепції Державної програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності".
Питання профілактики правопорушень та злочинів серед неповнолітніх розглядалося на засіданні педагогічної ради (протокол №6 від 26.11.2012 року) на якому було розглянуто питання “Робота педколективу з соціального захисту учнів пільгових категорій та профілактики правопорушень”, згідно річного плану роботи школи у листопаді на засідання педагогічної ради буде розглядатись питання «Стан виконання шкільної програми з превентивного виховання».
Так само питання розглядаються на нарадах при директору та засіданнях методичних об’єднань класних керівників:
– забезпечення соціальної підтримки учнів із соціально-вразливих категорій в питанні підготовки до школи, соціально-педагогічний паспорт школи, аналіз контингенту учнів, які стоять на обліку, аналіз роботи ради профілактики, про роботу класних керівників з учнями з кризових сімей, про результати контролю за відвідуванням школи, співпраця школи та інших соціальних інститутів у превентивній роботі, індивідуальна робота з учнями та їх батьками з питань профілактики правопорушень та виконання Закону “Про загальну середню освіту”
Видано відповідні накази по школі:
«Про заборону тютюнокуріння в школі» (№65 від 02.09.13 р.), «Про продовження роботи Ради профілактики правопорушень серед неповнолітніх на 2013-2014 н.р.» (№81 від 14.10.13 р.), «Про організацію роботи з профілактики та попередженню правопорушень серед учнів школи у 2013-2014 навчальному році» (№66 від 02.09.13 р.)
Вивчення стану роботи щодо профілактики правопорушень та бездоглядності показало наявність розроблених та затверджених заходів з даного питання:
- індивідуальна робота з дітьми "групи ризику"
- Всеукраїнський тиждень права
- засідання ШМО класних керівників
- план роботи щодо профілактики правопорушень
- батьківський лекторій
Гуртковою та секційною роботою в школі в цьому навчальному році із 198 учнів охоплено 123 учні, що становить 62%.
Правомірну поведінку допомагає сформувати навчальний предмет "Етика", що вивчається у 6 класі, факультатив "Права дитини" інші курси духовно-морального спрямування.
В школі діє рада профілактики, на засіданнях яких розглядається поведінка учнів «групи ризику», проводиться профілактична робота з дітьми та їх батьками.
Велику допомогу в правовиховній роботі надає орган учнівського самоврядування. Робота учнівського самоврядування дає змогу всім учням брати активну участь у житті класів та школи, а також наповнювати корисним змістом їх вільний від навчання час, що сприяє відволіканню їх від скоєння правопорушень. У школі налагоджене чергування учнів та вчителів на перервах згідно графіку. В обов’язки чергового класу входить підготовка звіту черговому адміністратору про відвідування учнями школи, про їх присутність на уроках, перевірка санітарного стану кабінетів, фіксує порушників поведінки в позаурочний час. Щовівторка, на загальношкільній лінійці, старші чергові доповідають про результати своєї роботи.
В результаті проведеної роботи з’ясовано, що з метою прищеплення учням норм здорового способу життя, виховання позитивних якостей поведінки, формування високої культури взаємовідносин, організації змістовного дозвілля загальноосвітніми навчальними закладами постійно проводяться тематичні вечори, конкурси, диспути, бесіди, виховні години, батьківські збори, розважальні заходи, екскурсії та інші заходи: щомісяця проводяться згідно плану виховні години з циклу «Правовий всеобуч», анкетування, правовий брейн-ринг. На заходи запрошуються працівники правоохоронних органів, зустрічі з лікарем, представниками соціальних служб у справах дітей та спеціалістами юстиції.